Vertical Drop Down CSS3 Menu Css3Menu.com

 
Pošta psích spřežení - Dog Sled Mail


K nápadu uspořádat tuto akci nás přivedl náš kamarád Pavel Procházka, který je dlouholetým jezdcem Českého Pony Expresu a jako musher i každoročním účastníkem našeho závodu.
Pony expres se stal legendou při přepravě pošty napříč americkým kontinentem v druhé polovině devatenáctého století, před dobudováním transatlantické železnice. Málo kdo si ale uvědomuje, že doprava poštovních zásilek psím spřežením v severských oblastech Kanady a Aljašky byla provozována až do padesátých let století dvacátého, než byla vytlačena letadly a sněžnými skútry. Jedná se tedy o tradiční způsob dopravy poštovních zásilek v severských oblastech.
Od roku 2008 pořádáme jízdy pošty psích spřežení v měsíci srpnu, tak aby zásilky vezené na vozíku taženém psím spřežením navazovaly na jízdu Českého Pony Expresu. Před třemi lety jsme poprvé vyzkoušeli i tradiční způsob přepravy, tedy na saních tažených psím spřežením právě na námi pořádaných závodech.

Rádi bychom vám tedy nabídli jedinečnou příležitost, využít možnosti zakoupit si v místě konání závodu pohled, který bude přepraven psím spřežením, opatřen dvěma unikátními razítky, která dokazují, že zásilka byla přepravena psím spřežením a který bude nakonec doručen Českou poštou na adresu příjemce.
Chceme využít dvou závodů, které se budou konat v průběhu jednoho týdne v oblasti České Kanady a to závodu Českou Kanadou 2015 a Českého Nonstopu 2015.
V sobotu i v neděli 14. a 15. 2. 2015 bude v místě konání závodu Českou Kanadou 2014 otevřen poštovní úřad Českého Pony Expresu, kde si můžete zakoupit pohled, který bude v saních absolvovat trasu obou závodů, která bude s největší pravděpodobností delší než 600km a poté doručen adresátovi. Novinkou od roku 2013 je i zcela nová edice pohledů s tématikou psích spřežení.
Našich závodů se pravidelně účastní právě jezdci, kteří se zúčastnili i letních jízd Pošty psích spřežení a rádi by rozšířili tuto tradici i do toho správného, zimního období.

Za pořadatele,

Bohumír Kremlička