Vertical Drop Down CSS3 Menu Css3Menu.com

 
Úvod

Česká Kanada, to je především krásný kout jihočeské přírody, který se nachází mezi Novou Bystřicí, Slavonicemi a Kunžakem, jihovýchodně od Jindřichova Hradce. Pro někoho je tato oblast naprosto neznámá, pro někoho je to častý cíl pěších i cyklistických výletů.

Poté co mimo jiné bývalý námořník Bohumír Kremlička a jeho rodina opustili pražský byt, stala se jejich novým domovem chalupa ve Veclově, stejně tak i pro původně dva sibiřské husky, které s sebou přivezli. Se smečkou, která se postupně rozrostla až na číslo 20, začali trénovat v nejbližším okolí a pomalu uzrál nápad, pozvat do tohoto kraje i ostatní mushery a uspořádat zde závody. První ročník tohoto "midového" závodu se uskutečnil v únoru roku 2003 a nebylo těžké najít pro něj název "Českou Kanadou". Celkem se již odjelo 7 ročníků, několik ročníků bylo zrušeno, buďto pro nedostatek sněhu či naposledy loni kvůli zákazu vstupu do lesů z důvodu námrazové kalamity. Na památku svého duchovního otce, který nás na podzim roku 2015 nečekaně opustil, pak od nadcházejícího ročníku 2016 ponese závod jméno právě po Bohumíru Kremličkovi.

Hlavní trať obvykle měří okolo 40 km, turistická pak 20 km. Start a cíl se nachází nedaleko obce Klášter asi 5 km od Nové Bystřice, trať se klikatí malebnou krajinou České Kanady i přes území zaniklých německých obcí Rajchéřov, Návary či Nové Hutě.